Strona głowna  /  Aktualności  /  Ważne informacje ws. Orszaku Trzech Króli
Ważne informacje ws. Orszaku Trzech Króli
data dodania: 2020-01-02 15:53:39

Zapraszamy wszystkie Dzieci i Rodziców na uroczystość z okazji święta Objawienia Pańskiego, które odbędzie się 6 stycznia w Solnym Mieście. A teraz kilka ważnych informacji dotyczących ubioru.
Grupa trzylatków będzie stanowić orszak króla Baltazara, a przypisany im kolor to niebieski. Dzieci będą zaopatrzone w niebieskie stroje dworskie (z przedszkola). Jednak prosimy, by dziewczynki miały białe rajstopki, a chłopcy ciemne spodnie. Dzieciom nie będą ściągane kurteczki, zatem strój będzie założony na kurtkę.
Grupa czterolatków będzie w orszaku króla Kacpra, a ich kolor to czerwień. W związku z tym prosimy, abyście Państwo w miarę swoich możliwości zaopatrzyli dzieci w czerwone koszulki. Ponieważ dzieciom zdejmiemy kurteczki, prosimy, by pod czerwone koszulki założyć sweterki, lubi inne bluzki z długim rękawem. Spódniczki dostarczy przedszkole, natomiast, podobnie jak u trzylatków prosimy o białe rajstopki (dziewczynki) i ciemne spodnie (chłopcy).
Grupa pięciolatków to Anioły i Pastuszkowie. W związku z tym prosimy aby dziewczynki miały białe rajstopki i białe bluzki z długim rękawem (tak jak na Jasełkach grupowych). Wszyscy chłopcy (również św. Józef i trzej Królowie) są pastuszkami. W związku z tym prosimy, aby Rodzice przygotowali chłopcom stroje pastuszków (koszule, spodnie, kamizelki).
Gupa sześciolatków reprezentuje króla Melchiora, a ich kolor to zielony. Podobnie jak w przypadku poprzednich grup, dziewczynki niech mają białe rajstopki, a chłopcy ciemne spodnie. Prosimy, by w miarę możliwości zorganizować dzieciom zielone koszulki (chłopcy i dziewczynki) i spódniczki. Jeżeli będą problemy z dotarciem do zielonych strojów - to przedszkole może wspomóc. Niestety nie jesteśmy w stanie każdemu sześciolatkowi zagwarantować koszulkę czy spódniczkę. Pod koszulkami prosimy założyć bluzeczki z długim rękawem, gdyż dzieciom też będą ściągane kurtki.
Nie będziemy  dzieciom przebierać butów.
Wszystkich zainteresowanych tym wydarzeniem zapraszamy do Solnego Miasta. Zbiórka o 12.30 w patio. Prosimy o przyprowadzanie dzieci do wychowawczyń.