Strona głowna  /  Aktualności  /  REKRUTACJA - zmiana terminów!!!!!!
REKRUTACJA - zmiana terminów!!!!!!
data dodania: 2020-03-25 16:08:05

Komunikat

Przedłużenie terminu rekrutacji do przedszkoli i klas I szkół podstawowych do 7 kwietnia 2020 r.

Szanowni Rodzice, w związku z zawieszeniem zajęć w przedszkolach i szkołach informujemy, iż podjęta została decyzja o przedłużeniu terminu składania wniosków w rekrutacji do przedszkoli i klas I szkół podstawowych do dnia 7 kwietnia br. W rekrutacji do przedszkoli - oprócz wypełnienia wniosku elektronicznego w systemie naborowym, na właściwy adres e-mailowy przedszkola/szkoły pierwszego wyboru należy przesłać zdalnie skan lub zdjęcie wydrukowanego i podpisanego wniosku w wersji papierowej (z załącznikami). Wniosek można wydrukować wyłącznie z systemu naborowego. W rekrutacji do klas pierwszych szkół podstawowych – skan lub zdjęcie wydrukowanego i podpisanego zgłoszenia/wniosku (z załącznikami) należy przesłać zdalnie na właściwy adres mailowy szkoły. Wzory dokumentów dostępne są na stronach internetowych szkół.

W czasie wydłużonej rekrutacji tylko wnioski przesłane na właściwy adres mailowy przedszkola/szkoły będą zatwierdzone i rozpatrywane przez komisje rekrutacyjne.

W szczególnych okolicznościach wynikających z ogłoszonego stanu epidemii wymagane do wniosku załączniki, będzie można uzupełnić w terminie późniejszym, ale może się to odbyć wyłącznie w uzgodnieniu telefonicznym z dyrektorem przedszkola lub szkoły. W przypadku wątpliwości dot. sposobu przesyłania wniosków prosimy o kontakt telefoniczny z dyrektorami szkól lub przedszkoli.

Telefon do przedszkola - 126515000

1) Terminy postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na wolne miejsca w publicznych przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych i publicznych punktach przedszkolnych:

Lp.

Rodzaj czynności

w postępowaniu rekrutacyjnym

w postępowaniu uzupełniającym

1.

Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej lub punktu przedszkolnego wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

od 2 marca

do 7 kwietnia

od 15 czerwca
do 19 czerwca

2.

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej lub punktu przedszkolnego i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

od 8 kwietnia

do 28 kwietnia

od 22 czerwca
do 23 czerwca

3.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

30 kwietnia 2020 r.

24 czerwca 2020 r.

4.

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

od 4 maja

do 6 maja

od 25 czerwca
do 26 czerwca

5.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

8 maja 2020 r.

29 czerwca 2020 r.

2) Terminy postępowania rekrutacyjnego  i postępowania uzupełniającego do klas I publicznych szkół podstawowych:

Lp.

Rodzaj czynności

w postępowaniu rekrutacyjnym

w postępowaniu uzupełniającym

1.

Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

od 2 marca

do 7 kwietnia

od 15 czerwca
do 19 czerwca

2.

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły podstawowej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

od 8 kwietnia

do 28 kwietnia