Strona głowna  /  O przedszkolu

Witamy na stronie

monitoring pozycji

Wybrane informacje o organizacji i pracy przedszkola

Przedszkole im. św. Anieli Merici Sióstr Urszulanek U.R. jest placówką katolicką prowadzoną przez Zgromadzenie Sióstr Urszulanek w Sierczy.

Jest to przedszkole publiczne.

Zakorzenione w tradycji szkolnictwa urszulańskiego realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego podejmując przy tym cele właściwe placówkom katolickim.

Celem naszego wychowania jest troska o każdą osobę nam powierzoną, troska o jej rozwój duchowy, moralny, intelektualny, uczuciowy, emocjonalny, społeczny.

Stwarzamy dzieciom możliwość harmonijnego i wszechstronnego rozwoju osobowości poprzez różnorodne oddziaływania dydaktyczno-wychowawcze przez katechezę, śpiew, twórczość plastyczną, urozmaicone, twórcze i ciekawe zajęcia.

Proponujemy dzieciom zajęcia dodatkowe (w roku szkolnym 2014/2015):

• rytmikę
  • taniec
  • język angielski
  • szachy
  • zajęcia logopedyczne
  • zabawy z teatrem

Dzięki aktywnym metodom pracy dzieci zdobywają wiedzę i umiejętności, żyją na co dzień radością dziecka Bożego, uczą się odróżniać dobro od zła oraz podążać za tym co dobre, piękne i szlachetne.

Do przedszkola uczęszczać mogą dzieci w wieku 3-6 lat, które są zgrupowane w oddziały wg zbliżonego wieku.

Przedszkole czynne jest w godz. 6:30 – 17:00

W czasie pobytu w przedszkolu dzieci mogą korzystać z:

• śniadania
  • II śniadania